Milletvekilleri hangi yaraya merhem olmuşlar

  • MHP

Kıymetli okuyucularım bu yazımda Milletvekillerini ele aldım belki bilenleriniz vardır elbette ben yine yasa gereği görevlerini anlatacağım amma bu sefer farklı olarak ele aldım Milletvekili Nedir?

 Demokrasi ile yönetilen ülkelerde, halkı temsi eden meclis üyelerine milletvekili denir. Milletvekilleri, 5 yılda bir yapılan seçimlerde oy çokluğu ile seçilen partilerin içerisinde görev alır. Herhangi bir parti çatısında yer almayan milletvekillerinin genel seçimlerde bağsız aday olmaları da mümkündür. 2020 yılı itibariyle, Türkiye Büyük Meclisinde aktif olarak görev yapan milletvekili sayısı 600'dür.

 Milletvekili Ne İş Yapar?

Milletvekilleri anayasada mevcut olan yasaları kaldırır ya da değiştirir. Yeni yasaların yürürlüğe girmesinden de sorumludur. Meclisin açık olduğu dönemlerde Bakanlar Kurulunu denetlemek de milletvekillerinin yaptığı işler arasında yer alıyor.

 Diğer ülkelerle yapılacak olan anlaşmaların maddelerini belirlemek de milletvekillerinin yaptığı işler arasında yer alıyor. Vekillerin sorumlu olduğu diğer işler şu şekilde sıralanabilir:

 1- Gensoru hazırlamak.

 2- Meclis araştırması yapmak

 3- Meclis kürsüsünde ülke gündemine dair açıklamalar yapmak

 4- Başbakan ve bakanlar ile fikir alışverişinde bulunmak.

 5- Olağanüstü kongrelere katılmak

 6- Bütçe kanun tasarısı hazırlamak ya da sunulan tasarıları kabul etmek

Asıl anlatmak istediğim bu değil ne yaptıklarını biliyoruz yeterlimi bana göre yaterli değil işte yazım

Gel gelelim 600 Milletvekili olmazsa Türkiye ne kaybeder kene gibi emiyorlar Türkiye’yi  ne iş yapıyorlar bana Milletvekili çıksın anlatsın. Yaklaşık 73 bin lira maaş alıyorlar, vekil asil denen emekli 7500 lira maaş alırken vekil denen şahıs asilin o çünkü Milletvekilliği bir rant kapısı onu kaybetmek istemiyor 3 yıl on katı kadar maaş alıyor. ikinci bir aşaması daha var TBMM’deki 300 Millet vekili neredeyse yarısı 143binlira maaş alıyor Milletvekilliği bir ranta dönüşmüş durumda ama Vekilliklerini yaptıkları halk sürünüyor yokluk çekiyor   65 binliraya yakın emekli maaşı alacaklar ömrü billah dünyanın neresinde bir insan ömrü billah 65 bin lira emekli maaşı alıyor3 yıl vekillik yaptı diye .bu günün parasıyla 65 binlira emekli maaşı alabilir ki bu toplumun hangi yarasına melhem oldular,hangi vatandaşın bir sorunu çözdüler, hangi işe yaramışlar 600 Milletvekiliolmazsa Türkiye ne kaybeder zaten 4 genel başkanın var zaten 4 tane genel başkanın etrafında dönüyor bütün işler cumhur başkanı Erdoğan ne istiyorsa o yapıyor Bahçeli ne diyorsa o oluyor Kılıçdaroğlu neye kara veriyorsa o oluyor Akşener neye kara veriyorsa o oluyor geriye kalan 600 Milletvekilinin halkla bir alakası yokki bence 600 Miletvekilinin maaşını genel başkanlar ödesin çünkü onların paralı askeri bizimle bir alakası yok ki  Ak0arti millet vekili bir ara çıktı dediki efendim biz anadoluyu geziyoruz çok para Halk için mi? geziyorsun kendine oy topluyorsun bize ne faydası var niye bu Milletvekilleri liderlerin kölesi haline dönüşür CHP de de öyle bakın Kemal beyi hala değiştiremeyorlar 143binlaralık maaş’dan olmayı kimse göze almıyor. Bir anlamda bizim paramızla liderlere paralı asker seçiyoruz.

ugurakyol