• MHP
Genel Haber Girişi : 02 Kasım 2023 19:48

İspirliler Dün Yapılmayanları Bu Gün İse Yapılanları Konuşuyor

İspirliler Dün Yapılmayanları Bu Gün İse Yapılanları Konuşuyor

Haber: Murat Genç

İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun resmi sosyal medya hesabından , yine şantiye alanından video ile mesajlarını paylaştı. Heyecenlı olduğu gözlenen Başkan Coşkun şu ifadeleri kullandı:
“Değerli kardeşlerim kıymetli arkadaşlarım çok değerli bir video paylaşmak istiyorum sizinle.
Ben inanılmaz bir heyecan içerisindeyim. Şu an yapımı tamamlamak üzere olan İnşallah Kasım ayı sonunda açılışını yapmak üzere olacağımız ismini Devlet Bahçeli İspir 100 Yıl Millet Bahçesi olarak adlandıracağımız bu çalışma  alanındayız.
Şu an İSPİRimizin  en kıymetli kısımlarından olan alanları gezdiriyorum.

Burası Kent müzesi ve sosyal donatı alanları ile birlikte muazzam bir mimari”. Konuşmasına devam eden Başkan Ahmet Coşkun , plastik sanatlar çalıştayında elde edilen sanat eserleri ve İspir Halkının mahallelerinde köylerinden elde edilen yöresel ürünlerin sergilendiği  etnografik eşyaların sergilendiği muazzam bir yer olacağını ifade etti. 30 dönümden fazla bir alanı kapsayan millet bahçesinin yanısıra restorasyonu devam eden İspir Kalesi ve yine İspir’in girişine yapılan Cumhuriyet’in 100. yıl Anıt Kapısı’ndan görüntüler paylaşan Başkan Ahmet Coşkun ; açık ve kapalı alanlardan , Çoruh Nehri’nden , kamelayalardan görüntüler paylaştı.

Cumhuriyet’in 100. yılında İspir Belediye Başkanı olmanın onur ve gururunu yaşadığını ifade eden Coşkun çalışan ekiple sıcak ve samimi görüntüler eşliğinde müjdeleri paylaştı. Videonun sonunda İYİKİ İSPİRDE YAŞIYORUZ VE İYİKİ BU GUZELLİKLERE VESİLE OLUYORUZ DEDİ. AY YILDIZLI AL BAYRAKLA son kelimeleri ifade eden Başkan Ahmet Coşkun : ESKİDEN 3 İSPİRLİ BİR ARAYA GELDİĞİNDE DÜN YAPILMAYANLAR KONUŞULUYORDU BU GÜN İSE SAATLERCE YAPILANLAR KONUŞULUYOR…

videonun tamamı için linki tıklayınız:

https://www.facebook.com/100050890517289/posts/871281777911498/?mibextid=BYcHcyzmIIJBUxZu