Güncel Haber Girişi : 04 Aralık 2023 00:07

Dünya Doktorları Topkapı Üniversitesi Göç ve Kentsel Yaşanabilirlik Çalıştayına Katıldı

Dünya Doktorları Topkapı Üniversitesi Göç ve Kentsel Yaşanabilirlik Çalıştayına Katıldı
Dünya Doktorları Derneği, Topkapı Üniversitesi?nin ev sahipliğini yaptığı Disiplinlerarası Dünya Kent Çalışmaları Kongresi II: 6 Şubat Depremi Sonrası Göç ve Kentsel Yaşanabilirlik Çalıştayında yer aldı.

Topkapı Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 30 Kasım - 2 Aralık tarihlerinde gerçekleşen “Disiplinlerarası Dünya Kent Çalışmaları Kongresi II: 6 Şubat Depremi Sonrası Halk Sağlığı, Ruh Sağlığı ve Psikososyal Destek’’ Çalıştayına Dünya Doktorları da katılım sağladı. Çalıştay, İstanbul Topkapı Üniversitesi Kazlıçeşme Kampüsü’nde yüz yüze ve çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi.

 

Dünya Doktorları Pogramlar Direktörü Hatunoğlu Çalıştayda Konuşma Yaptı

 

Tüm disiplinlere açık olan çalıştayda afet yönetimi, güvenlik, su güvenliği, göç, afetler ve toplumsal cinsiyet eşitliği, afetler ve dayanıklı kentler gibi kritik konular ele alındı. Dünya Doktorları Programlar Direktörü Cem Hatunoğlu, 6 Şubat Depremi Sonrası Halk Sağlığı, Ruh Sağlığı ve Psikososyal Destek’’ oturumunda söz alarak Dünya Doktorları’nın Hatay’da deprem sonrası yaptıkları acil müdahale programı hakkında bilgi verdi. Dünya Doktorları, çalıştayda deprem temalı bir sergiyle de katılımcılarla buluştu.