• MHP
Erzurum Haber Girişi : 27 Ekim 2023 18:03

CHP Uzundere İlçe Başkanı Yusuf Gögerkaya'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

CHP Uzundere İlçe Başkanı Yusuf Gögerkaya 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Gögerkaya açıklamasında “Türkiye Cumhuriyeti’nin, köylüsüyle kentlisiyle, kadınıyla erkeğiyle, doğulusuyla, batılısıyla, Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yürüttüğü bağımsızlık mücadelesinin en büyük zaferi olan Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlayacağız” dedi.

“Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan, eşitliğin ve özgürlüğün güvencesi milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Kuruluş ilkelerimiz, Yurtta ve Dünyada Barış ulusumuz için yaşamsal önem arz etmektedir. Bu ilkelerden sapıldığında; akıl, bilim, hukuk, özgürlük ve birlikte yaşama kültüründen ödün verildiğinde; geldiğimiz noktayı acıları çok yakın zamanda içimiz acıyarak gördük.

Ülkemizde yaşanan darbe kalkışmasından sonra hükumetin aymazlıklarına karşın halkımızın parlamenter demokrasimiz ve gazi meclisimize sahip çıkması, başta hükümet olmak üzere hepimizin Cumhuriyetimize olan sorumluluğumuzu kat be kat artırmıştır.

Bu ülkede yaşayan herkes bilmelidir ki; Bağımsızlık, ülkemizin varlığı, bütünlüğü, geleceğimizin teminatı, üretimden uluslarası ilişkilere, anlaşmalara ve genç nesillere çağdaş bilimsel eğitimin güvencelerini Cumhuriyet’le kazandırdık.

Cumhuriyetle milli birlik, barış içinde yaşadık ve hem nimeti, hem külfeti paylaştık. cephelerde sırt sırta verip ülkemizin bağımsızlığına kavuşması için dünyaya örnek olan bir Mücadele ile kurduğumuz Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılında, Atatürk'ün önderliğinde yazılan bu büyük destanı coşkuyla anıyor, ulusal egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın simgesi olan Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyoruz.