Atatürk Üniversitesi Rektör Adaylığı için müracaatlar başladı

Rektör adaylığı için müracaatlar bugün başladı.8 Temmuz’a kadar sürecek olan müracaatlar için, Erzurum Atatürk Üniversitesinde, Profesör kadrosunda 100 üzerinde  akademisyen bulunuyor. Şimdiye kadar aldığımız duyumlara göre, bu 100 üzerinde ki  profesörlerden, sadece 5 tanesi rektör adaylığı için başvuruda bulunacak. BU ŞEHİR SİZİ YALNIZ BIRAKMAYACAK!

Her şeyin, senaryonun ve koltuğun ataması her ne kadar belli olsa da, Erzurum Atatürk Üniversitesinin  onuru için, bu memleket için, isteklice gönüllüce aday olan tüm hocalarımızı canı gönülden kutluyor ve tebrik ediyoruz. ERZURUM, BU DURUŞUNUZU ASLA UNUTMAZ!

Memleketimizin iradesini hiçe sayıp, seçilmişlerini, il başkanlarını, kanaat önderlerini hiçe sayarak, iki arkadaşın, dostun kafa kafaya vererek üniversitemize rektör tayin etmesi, bu şehre yapılacak en büyük hakarettir. Bizim de milletvekillerimiz var, bizimde kendimize göre örf adet ve kurallarımız var. Böyle bir saygısızlık bu şehirde nefes alan partili, partisiz herkese yapılacaktır. ÜNİVERSİTEDE Kİ, HOCALARIMIZA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR                                         

Atatürk Üniversitesin de ki duruşu olan tüm hocalarımız sizlere sesleniyoruz. Bu dostlarınıza sahip çıkın, bu memleketin tozunu toprağını yutup, çilesini çekip te, dışarıdan emmi, dayı muhabbeti, akraba eş dost muhabbeti ile rektörlüğe atama yapılmasına müsaade etmeyin. Bu rektörlük, burada emek veren babayiğitlerin hakkıdır! Erzurum’da  akademisyen yetiştiğini, bu üniversiteyi sizlerden birisinin ayağa kaldırıp, zirveye taşıyabileceğini herkese ispat edin. Hep birlikte omuz vererek, üniversitemizi iyi tanıyan hocalarımızdan birisine rektörlüğün emanet edilmesi gerektiğini destek olacağınızı belirtin. Erzurumpolitik.com  olarak, şehrimiz üniversitesinden çıkacak tüm adaylara sonuna kadar destek vereceğimizi, net bir şekilde ifade ediyoruz, boşa geçecek yıllara, arka kapıdan kaçacak adamlara sonuna kadar karşı çıkacağız, çünkü olan bu memlekete oluyor.

 

  • 1 / 1 Atatürk Üniversitesi Rektör Adaylığı için müracaatlar başladı 0