• Mng
Manşet Haber Girişi : 28 Şubat 2020 10:11

Yürekler yanıyor

Vatan! yeryüzündeki cennetim.

Türkiye, binlerce yıllık kadim bir tarih ve her millete nasip olmayacak kültürel yapısıyla, belki de dünya üzerinde ‘cennet’ tanımlamasına en çok yakışan ülke. Bunca güzelliğin yanı sıra, öyle bir coğrafi konuma sahibiz ki, adeta dünyanın merkezi ve adeta küresel planların hedefi konumundayız.

 Ecdadımızın yüzlerce yıl büyük bir başarıyla baş ettiği düşmanlarımızın, üzerimizde oynadıkları oyunları artık anaokulundaki çocuklarımız dahi yeterince idrak edebiliyor. Ancak bugün asıl düşman dışta değil, maalesef hemen yanı başımızda.

Esad denen yezid bugün başımızdaki en büyük bela, içimizi yakan sıkıntıların baş müsebbibi olmasının sebeplerini uzun uzadıya yazmaya, irdelemeye çok da gerek yok. İçimizdeki hainlerin veya dış güçlerin desteğiyle mi dersiniz, 40-50 yıldır uygulanan yanlış politikalar mı dersiniz, adına ne denirse densin, bugün ülkemizi yangın yerine çeviren, Edirne’den Kars’a vatanın her karış toprağına şehit analarının gözyaşını döken bu musibetin artık sonu gelsin.

Tarihinin hiçbir döneminde görmediği bir kalleşlikle karşılaşan ordumuz, bugün acı bir yara almış ve yüreklerimizi yakmıştır. Eğer bu yaraya bir an önce neşter vurulmazsa içimizi yakmaya devam edecektedir.

Bugün artık gördük ki, halkın sabrı ve dayanacak gücü kalmadı.

Elbette üç beş ite vatanı teslim edecek değiliz. Lakin artık bu işin de bir çözümü, bir sonu olmalı. Hangi görüşten olursa olsun, tüm vatandaşlar bu Suriye ve Terör belasıyla mücadelede devletinin, askerinin, polisinin yanındadır, yanında olmalıdır. Açıktan destek verenleri zaten biliyoruz. Bırakın onlarla uğraşmayı, üç gün sonra zaten silinip gidecekler.

Bu işi ancak ve ancak vatan sevgisi, kardeşlik duygusu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türküyle, Kürdüyle, Laz’ı, Çerkezi vs. ile bir olup çözecektir. Yeter ki adına ‘çözüm’ deyip, hainlere fırsat vermeyelim.

Artık elimizden, şehadet mertebesini erişmiş yiğitlerimiz için dua etmekten, ‘vatan sağ olsun’ demekten fazlası gelmeli. Bu belaya topyekûn karşı durmadıkça daha çok canımız yanacak.