Yazıktır ve günahtır!

Merhaba sayın okuyucalar sizlere israf edilen kuru soğan’dan bahsetmek istiyorum.

Hatırlayacaksanız Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa’ın talimatıyla Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) çiftçinin elinde kalan 1 milyon 200 bin ton patates, 250 bin ton soğan ve 750 bin ton çeltiği vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacağı açıklanmıştı.

Şimdi gelin görün ki Erzurum Palandöken ilçesine bağlı Abdurrahman Gazi mahallesi su deposu’nun bulunduğu bölgede çuval çuval kuru soğan israf edilmiş çöpe atılmış bunu kim neden yaptı bilinemiyor.Belkide esnaf tarafından satılamadığı için çöpe atmıştır orası bilinmiyor.

 

 

 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları) aracılığıyla düzenli olarak yardım yapılan ihtiyaç sahibi ailelere bedelsiz olarak dağıtılacaktı.Acaba bu soğan tamamıyla ailelere ulaşmadımı yada Erzurum’a fazla Kuru soğan gönderildi diye fazlalıktan çöpemi atıldı.

Peki ailelere eğer ulaşmışsa burada resimde görünen insanlar neden çöpten kuru soğan topluyor demekki her haneye soğan verilmemiş.

 

 

 

insan sormadan edemiyor sorgulamak biz gazetecilerin görevidir hele hele Bu bir milli servet olursa..Bu servetin heba edilmesine gönlüm razı değil.hem üreticinin mali kayıplarının azaltılması hem de ihtiyaç sahibi insanların sofralarına katkı sunma amacıyla devletimiz bu çalışmayı talimatlandırdı Ama gelin görünki bugün duyduklarımız Kamuoyunda dillendirilen bu konu ile ilgili yetkililerimizin geniş çapta araştırma yapmaları elzemdir

Bugün duyduklarımızdan sonra konunun üzerine eğilmek istedim.

Kalın sağlıcakla…