Dünya Düzenleme Tarihi : 19 Temmuz 2020 22:24 Haber Girişi : 19 Temmuz 2020 22:25

Uluslararası kuruluşlarda yaşanan pedofili skandalları gözden mi kaçırılıyor?

Alışveriş siteleri üzerinden başlayan pedofili tartışmaları devam ederken uluslararası kuruluşlardan yaşanan 'pedofili' skandalı gözden mi kaçırılıyor?

Uluslararası kuruluşlarda yaşanan pedofili skandalları gözden mi kaçırılıyor?

Kamuoyu bir süredir online alışveriş sitelerinin çocuk kaçakçılığı ve pedofili trafiğine alet olup olmadığını tartışıyor. Bu iddialar tartışıladursun, pedofiliye ilişkin ortaya çıkan ispatlanmış vakalar korkutucu boyutta.

Yakın zaman önce BM’nin eski üst düzey çalışanı ve Save The Children ile Street Kids yardım kuruluşlarının kurucusu Peter John Dalglish Nepal’de iki erkek çocuğuna tecavüz suçundan 14 yıl ceza aldı.

Nitekim uluslararası yardım kuruluşları, pedofili yuvasına dönmüş durumda. Birleşmiş Milletler (BM) Acil Yardım Koordinasyon Merkezininin eski Başkanı Prof. Andrew McLeod, BM ve ona bağlı kuruluşlarda yaklaşık 3 bin 300 pedofil çalıştığını açıkladı.

BM’nin eski yöneticisi Macleod’a göre UNICEF tişörtü giyenlere kimse ne yapmak istediğini sormuyor. Dahası, Avrupa ülkelerinde 100 bine yakın mülteci çocuğun ortadan kaybolduğu da bir gerçek.

Ancak bu haberler, alışveriş sitelerindeki iddialar kadar kamuoyunda karşılık bulmuyor. Oysa bu haberlerin kamuoyunu dehşete düşürmesi gerekmez mi?