Uluslararası ARC Ödülleri’nden Odeabank’a 4 ödül birden

Genel Düzenleme Tarihi : 10 Eylül 2020 23:46 Haber Girişi : 10 Eylül 2020 23:47
Odeabank, Faaliyet Raporlarının Oscar?ı olarak bilinen ve dünyanın en büyük uluslararası raporlama yarışması olan ARC Ödülleri?nde, 4 ayrı kategoride ödül aldı. Odeabank, ABD merkezli MerComm kuruluşunun düzenlediği yarışmada ?İç tasarım?, ?Kapak fotoğraf

TÜRKİYE’NİN genç ve dinamik bankası Odeabank, yenilikçi bankacılık anlayışını yansıttığı 2019 Faaliyet Raporu ile Faaliyet Raporlarının Oscar’ı olarak bilinen dünyanın en büyük uluslararası raporlama yarışması olan ARC Ödülleri’nde, 4 ayrı kategoride ödül aldı.

 

Odeabank’ın, “Görünenden Fazlası” temasıyla hazırlanan 2019 Faaliyet Raporu, ARC Ödülleri yarışmasında; “İç Tasarım: Bankalar: Uluslararası” ve “Kapak Fotoğrafı/Tasarımı: Bankalar” kategorilerinde “Altın” ödül alırken, “Geleneksel Faaliyet Raporu: Bankalar: Uluslararası” dalında “Gümüş” ve “Baskı & Üretim: Bankalar: Uluslararası” kategorisinde de “Onur” ödülünün sahibi oldu.

 

Bağımsız ödül kuruluşu MerComm tarafından bu yıl 34. Kez düzenlenen ve 75’ten fazla ülkeden toplam 1.690 raporun yarıştığı dünyanın en büyük uluslararası raporlama yarışması olan ARC Awards’ta Odeabank, bankacılık alanında Türkiye’den başvuruda bulunan ve 4 kategoride ödül alan tek kuruluş oldu.

 

 

İletişim profesyonellerini bir araya getiren, uluslararası prestije sahip ARC Awards, iş ve finans çevrelerinde en önemli ödül törenlerinden biri olarak kabul ediliyor. ARC Awards, yıllık raporlarda mükemmelliği onurlandıran, Faaliyet Raporlarının Oscar’ı olarak nitelendirilen dünyanın en büyük uluslararası yarışmasıdır. Değerlendirmelerde; raporun o yılki hikayesini anlatım biçimi, kullanılan dil, yaratıcılık ve tasarımsal algılanışı gibi kriterler dikkate alınıyor.

 

 

Odeabank Hakkında

Türkiye bankacılık sektöründe 15 yıl aradan sonra lisans alarak Bank Audi Group'un yatırımıyla 2012 yılında kurulan Odeabank A.Ş., 2020 yılı itibarıyla, 17 ilde, 48 şubede, 1,107 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Odea Bank, toplam aktif büyüklüğü açısından özel mevduat bankaları arasında 10. sırada yer almaktadır. Odea Bank'ın aktifleri 35,9 milyar TL, mevduatları 21,7 milyar TL, nakdi kredileri 19,3 milyar TL ve öz kaynakları 3,4 milyar TL'dir. Ağustos 2016 itibarıyla International Finance Corporation (IFC) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD)’nın da hissedarları arasında bulunduğu Odea Bank A.S.'nin çoğunluk hissedarı Banka Audi sal’dır.