Sağlıklı hayat ondan sorulur Feride Hasanova.

Sağlık Haber Girişi : 14 Ekim 2021 10:24
"Tıp geliştikçe bir çok yenilikler ortaya çıkıyor, tedavisi imkansız görülen hastalıkların kurbanı olmuş hastalar sağlıklarına kovuşuyor."

"Tıp geliştikçe bir çok yenilikler ortaya çıkıyor, tedavisi imkansız görülen hastalıkların kurbanı olmuş hastalar sağlıklarına kovuşuyor."

Onlar için bumucize hesap edilecek kadar deyerli bir olaydır. Feride Hasanova da bu mucizeni hayata geçirmeyi başaran bir doktordur. Doktor-cerrah, funksional tıp doktoru, Mitoxondrial Tıp ve Keto Diyet üzre Azerbaycanda ilk uzman, Mitomed
kliniğinin kurucusu ve rehberi Feride hanım tıpın yeni standrtalarına cevap veren tedavi usülleriile hastalarını tedavi ediyor. O, kurucusu olduğu Mitomed kliniğinde-Baküde çalışıyor.

Feride hanım hem de Metabolic Balance qıda programının resmi temsilcisidir. Bir çok hastalıklar var ki, klasik tıp artık onları tedavi edemiyor, bu zaman hastaların imdadına Feride hanım gibi yenilikçi doktorlar yetişiyor. O, bir çok epilepsik ve serebral hastanın sağlığına kavuşmasına, nöbet geçirmeler olmadan normal hayat sürmelerine yardım ediyor.
1-ci tahsilini bitirdikten sonra o, dietisyenlik tahsili almıştır.

Feride hanımın en büyük maksadı insanlara yardım etmek, onların en çıkılmaz anlarında güvene bilecekleri son umut yerleri olmaktır. Feride hanım kroniki hastalıkların tedavisinde ketojenik diet kullanıyor ve bu onun hastalarının sağlığına çok iyi
geridönüşler veriyor.

Feride hanım ve onun rehberi olduğu Mitomed kliniğinde kroniki hastalıklara bütünsel yaklaşılıyor, onların devizi şudur ki, “İyileşme hüceyreden başlıyor”. Bir çok kroniki hastalıkların isminin konulmasında ve tedavisinde doktorların başarısız olmalarının sebebi yaklaşmalarının doğru olmaması, tek bir araştırma ile yetinmeleridir. Peki Feride hanım ne yapıyor? O izin veriyor ki, hastalar kendi hikayelerini anlatsınlar, çünki onun düşüncesine göre, hastalık sadece bir isim değil bir hikayedir. Feride hanım bütün bu bilgileri her zaman kendi üzerinde çalışarak, kendine yatırım yaparak elde etmiştir.

O, Almaniyada, Rusiyada, Türkiyede, İngilterede kurslarda, seminerlerde, kongrelerde olmuştur. Onun düzenlediği “Keto diet ve mitoxondrial disfunksiyanın neyrodegenerativ ve metobolik xastalıklarda rolü” adlı seminer vasıtasıyla farklı alanlardan olan doktorlar, dietisyenler, nutrisioloklar da Feride hanımın bu alandaki farklı bakışı ve derin bilgilerinden faydalanmıştır. Feride hanım yalnız kendinin değil, diğer meslektaşlarının da bu bilgilerden faydalanmasını, insanlara yardımcı olmalarını istiyor.

Onun tedavileri vasıtasıyla bir çok umudu tükenmiş insan yeniden hayata tutunmuş, Feride hanım onların son umudunu yeniden
yeşertmiştir. Sağlığının değerini bilen her bir insana gönül rahatlığı ile Feride Hasanovayla iletişime geçmelerini tavsiye ediyoruz. Vicdanlı bir doktor olarak işini en iyi şekilde yapıyor, insan sağlığının her şeyden önemli olduğunu biliyor vebbu yolda her zaman öyrenmeye ve öyretdikleriyle yaşatmaya çalışıyor.

Etiketler : HAKAN DİKMEN