NE KADAR ACI...

yazarlar Düzenleme Tarihi : 15 Kasım 2020 13:05 Haber Girişi : 15 Kasım 2020 13:07
KENDİSİNİ TAŞLAYANLARI AFFEDEN BİR PEYGAMBERDEN, KENDİSİNE BİAT ETMEYENİ YOK ETMEK İSTEYEN ÜMMETE..

PALANDÖKEN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI; CEMİL UYGUR

Liman balık

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) irşad için Taif'e gelmişti. Burada Taif'in ileri gelenleri ile konuştu ancak bir sonuç elde edemedi. 

Hatta Taifliler Efendiler Efendisine zulmettiler, hakaret ettiler. O'nu Küçümsediler. 

"Allah Sana mi verdi peygamberliği. Böyle birşey olsaydı ya bana yada Mekke'nin en güçlüsüne verirdi" dedi Taif'in ileri gelen üç kardeşten biri. 

Peygamberimiz başarılı olamamanın verdiği teesürü ile yola cıktı. Mekke'ye iki konaklık bir mesafe kalmıştı ki, zâtını bir bulutun gölgelemekte olduğunu gördü. Dikkatlice bakınca, bulutun içinde Hz. Cebrâil'i fark etti. Cebrâil (a.s.) seslendi:

"Şüphesiz Allah, kavminin sana neler söylediğini işitti. Sana şu dağlar meleğini gönderdi. Kavmin hakkında dilediğini yapmak üzere ona emredebilirsin."

O anda görünen dağlar meleği de emrine âmade olduğunu ve istediği takdirde Ebû Kubeys ile Kuaykıan dağlarını müşriklerin üzerine kapanırcasına birbirine kavuşturabileceğini söyledi.

Fakat, şefkat ve merhamet kaynağı Resûl-i Ekremin arzusu başka idi. Dağlar meleğine şu cevabı verdi:

"Hayır, ben böyle bir şey istemem. İstediğim tek şey, Hak Teâlâ'nın bu müşriklerin sülbünden, Allah'a hiçbir şeyi ortak koşmaksızın ibâdet edecek bir nesil ortaya çıkarmasıdır."

Evet, Peygamber Efendimizin maksat ve gayesi insanları bedduâlarla yok etmek, belâ ve musîbetlere uğratıp perişan etmek değildi. Aksine, insanların îmâna kavuşması, hidâyete ulaşması ve ebedî saadete ermesiydi.

Peki ya sizler!!?? 
Böyle bir dinin mensubu ve böyle bir peygamberin ümmeti olma iddiasıyla aynı hassasiyeti aynı merhameti aynı hoşgörüyü neden gösteremiyorsunuz?

Kendisine hakaret eden kendisini taslayan onun yaralayan (haşa) aşağılayan kişileri affeden bir peygamber ve beni sevmeyen benden olmayan kim olursa olsun O haindir, ölsün, yok olsun diyen bir ümmet..
Böyle düşünen böyle hisseden ve böyle davranan ve bunu hak dava içerisinde ve sözde bu hak dava uğruna ve adına yaptığını iddia eden zevat.

kokoreç

Unutmayın ölüm var..hesap var..mizan var..
Eeee siz de peygamber olmadığınıza göre bu hak ve vebal ile gideceğiniz yer Cehennem'dir sanırım. 
Zira benim hakkım sonuna kadar haramdır..