Güncel Haber Girişi : 02 Ağustos 2022 21:35

Meteoroloji uyardı: O tarihe dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu tahminlerini paylaştı. Buna göre bugün bazı şehirlerde sağanak yağış görülecek öte yandan bunaltan sıcaklar da devam edecek.

Meteoroloji uyardı: O tarihe dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Ülkemizin kuzey ve iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Batı Karadeniz (Sinop hariç), Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Çorum, Çankırı, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Ankara'nın kuzeydoğu, Kırıkkale ve Kars'ın kuzey ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklığın yurdun kuzey kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Uzman isim Kerem Ökten sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

-Yaz mevsimi dolu dizgin devam edecek. Arada bir kaç gün çok az bir serinleme olsa dahi sıcaklar etkili olacak.

-Ağustos ayı hem tatil severler hem de tatil merkezleri için çok güzel geçecek. 17 Ağustos'ta ülkemiz yine kıpkırmızı...

Marmara: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğleden sonra Sakarya çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneybatısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-70 kmsaat) esmesi bekleniyor.

Ege: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra bölgenin iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak (40-70 kmsaat) esmesi bekleniyor.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra bölgenin iç ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğleden sonra Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzeydoğu, Kırıkkale'nin kuzey ilçelerinin kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde bölge genelinin (Sinop hariç) yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor

Orta ve Doğu Karadeniz:Parçalı zamanla çok bulutlu, Samsun'un doğusu ve Ordu ile öğleden sonra Çorum, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğleden sonra Ardahan çevreleri ile Kars'ın kuzey ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğleden sonra bölgenin güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-70 kmsaat) esmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.