Kimin neyi var bir görelim

Bugün Erzurum yerelinde faaliyet gösteren gazetemizde “Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz” başlıklı bir anketimiz oldu.

Bir ay sürecek anketimizde daha şimdiden ilginç sonuçlar alınmaya başlandı.

Anket linkinin Sosyal Medya sayfalarında paylaşılmasıyla birlikte birçok Siyasi partinin koordineli bir biçimde üyeleri veya gönüllülerini anket sayfasına yönlendirdiklerini görüyoruz.

Buradan çıkaracağımız anlam MHP,İYİ Parti,Memleket Partisi ve Gelecek Partisinin üye yapısı ve dayanışma kültürünün bi hayli yüksek olduğunu görüyoruz.AK Parti cephesinde ise herhangi bir hareketlilik şu ana kadar gözlemlemiş değiliz.Bu durum Koordinasyonsuzluktan mı kaynaklanıyor yoksa  ilgisizlikten mi yorum yapmak gerçekten çok zor.

Bir ayın sonunda oy oranları ne denli değişir bilinmez ama şu bir gerçek ki Muhalefet partileri sahada çalışmanın meyvelerini olası bir seçimde toplayacak gibi görünüyor.AK Parti  yönetimi veya seçmeni bu şekilde duyarsız davranmaya devam ederse kendilerine geçmiş olsun demekten başka da bir şey söyleyemiyoruz.

Anket Linki için TIKLAYIN

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.