• Mng
Erzurum Haber Girişi : 30 Kasım 2019 22:49

ERVAK basınla istişare etti

ERVAK Başkanı Erdal Güzel,kentin sorunları ve çözüm yolları hakkında basın mensublarıyla fikir alışverişinde bulundu.

ERVAK basınla istişare etti ile ilgili görsel sonucu

Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) Başkanı Erdal Güzel ve Yönetim Kurulu Üyeleri,Müceldini Konağında basın mensubları ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.
ERVAK Başkanı Erdal Güzel,kentin sorunları ve çözüm yolları hakkında basın mensublarıyla fikir alışverişinde bulundu.
ERVAK'ın Erzurum'a ve Erzurum insanına faydalı olmak düşüncesiyle 1991 yılından bugüne çalışan,gayret eden bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Güzel,''Erzurum da ve bölgede hesabı olmayan, haklı düşünceler içerisinde bazı konulardan uzak, siyasetten uzak, kubbede hoş bir seda bırakmak, Erzurum ve Erzurum insanına faydalı olmak düşüncesi ile 1991 yılından beri çalışan, gayret eden, bir sivil toplum kuruluşuyuz. Burada sizlerin bulunması bizlere güç katmıştır. Bu demek oluyor ki bizler doğru yoldayız. Emin adımlar yürüyoruz. Bunu buradan da müşahede ettim. Bunun da teşekkürünü ayrıca ifade etmek isterim” diye konuştu.
Erzurum'un yeterince tanıtımının yapılamadığına dikkat çeken Güzel,şunları söyledi;''Erzurum Cumhuriyet kuran bir şehir ama bunu bile tanıtamıyoruz. Milli İradenin hakim kılındığı konusunda dünyaya mesaj verilmiştir. Bu mesajı Erzurum sınırları dışına taşıyamıyoruz. 23 Temmuz kutlamaları Erzurum’da yapıldı, dışarıya taşıyamadık. Bir başka şehirde hiç duydunuz mu 23 Temmuz Erzurum Kongresi ile ilgili bir etkinlik gördünüz mü, bunu bile yapamıyor. Erzurum yalnızca kadayıf dolması veya cağ kebabı ile tanıtılmamalı. Bunlara harcanan paralarla tanıtım bir yere kadar olur ileri asla gitmez. Boşa harcanan paralardır. Demek ki tanıtım yalnızca kadayıf dolması ve cağ kebabından öteye gitmez bu bir şehri tanıtmaz.'' Dedi.

ERVAK basınla istişare etti ile ilgili görsel sonucu