DgPays’in Bireysel ve Perakende Genel Müdürü Sezin Erken Oldu

Genel Haber Girişi : 10 Ekim 2021 22:02
Yeni nesil ödeme sistemlerinin lider şirketi DgPays?in Bireysel ve Perakende İş Biriminden Sorumlu Genel Müdürü olarak Sezin Erken atandı. Erken, DgPays?in ZUBİZU?yu da içeren Bireysel ve Perakende büyümesinden sorumlu olacak.

DgPays'in Bireysel ve Perakende Genel Müdürü Sezin Erken Oldu | Pelerin  Kutusu | Bilim Sanat Yazılım Kitap Oyun Teknoloji Gündemi

Geliştirdiği finansal teknolojilerle pek çok kuruma hizmet veren DgPays’in, Bireysel ve Perakende İş Biriminden Sorumlu Genel Müdürlüğüne Sezin Erken atandı. 

 

DgPays kurucusu ve CEO’su Serkan Ömerbeyoğlu atama için yaptığı açıklamada: “Türkiye’de faaliyet gösteren hemen hemen tüm bankaların yanı sıra, e-para kuruluşları, telekom operatörleri, sigorta şirketleri ve büyük perakende şirketlerine finansal teknoloji alanında yenilikçi hizmetler sunuyoruz. Geliştirdiğimiz yeni nesil ödeme sistemleri ile bu alanda hizmet verdiğimiz kurumların yanı sıra onların müşterilerinin de hayatını kolaylaştırıyoruz. Bireysel bankacılık alanında büyük tecrübesi olan Sezin Erken’in de aramıza katılmasıyla Bireysel ve Perakende stratejimizi güçlendireceğiz” ifadelerini kullandı. 

 

2020 yılı başında Türkiye’nin ilk yaşam tarzı mobil uygulaması ZUBİZU ile önemli bir ortaklığa imza attıklarını da hatırlatan Ömerbeyoğlu; “Sezin Erken’in aramıza katılmasıyla birlikte DgPays’in kabiliyetleri ve ZUBİZU’nun iş networkü ile önümüzdeki günlerde bireysel kullanıcıların hayatına olağanüstü imkanlar ve kolaylıklar sağlayacağız” dedi.  

 

Sezin Erken, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde mezun olduktan sonra Columbia University’de MBA yaptı.  İş hayatına McKinsey & Company’de Analist olarak başlayan ERKEN, ardından 10 yılı aşkın bir süre Capital One Bank New York’ta çeşitli yöneticilik görevlerinde bulundu. 2014-2017 yılları arasında ABank’ta Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2017 yılından itibaren Fibabanka A.Ş.’de Bireysel Bankacılık ve Kaynak Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Fiba Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi.  

 

 

 

Detaylı Bilgi İçin:

Lorbi PR

Nilgün Balcı Çavdar 0212 249 45 46 / 0532 455 07 76 nilgun.cavdar@lorbi.com

 

 

DgPays Hakkında: 

DgPays yenilikçi bir finans teknolojileri platformu olarak 2017 yılında kuruldu. DgPays Ödeme Sistemleri alanında faaliyet gösteren bankalar, e-para kuruluşları, telekom operatörleri, toplu taşıma operatörleri ve sigorta şirketlerinin teknoloji ve işletim hizmeti ihtiyaçlarını uçtan uca karşılamaktadır. DgPays 55 milyonu aşkın kredi kartı, 25 bini aşkın ATM ve 160 bine yakın POS ödeme noktasıyla Türkiye'nin önde gelen finans teknoloji platformudur. DgPays, yeni nesil finansal teknoloji çözümlerinde uzmanlaşmış olup, giderek dijitalleşen ve mobil dünyaya entegre olan finansal işlemler için kurumlar arası köprü görevini gerçekleştiren çözümler de üretmektedir. Kurumların hızla değişen ihtiyaçlarına ayak uydurarak hizmet sağlayan DgPays, daima yeniliklere açık, esnek bir yapıya sahiptir. Müşterilerinin ihtiyaçlarına odaklı olan yaklaşımı; iyi donanımlı ve bilgili uzmanları, deneyimli yönetimi ile sektörün ihtiyacı olan profesyonel hizmetleri sağlamaktadır. 

 

 

ZUBİZU Hakkında

Yeme-içmeden modaya, seyahatten otomobile, sağlıklı yaşamdan sanat ve eğlenceye birçok alanda kişiye özel avantaj, indirim, öneri ve içerikler sunan mobil uygulama ZUBİZU, 2014 yılında Doğuş Müşteri Sistemleri A.Ş. tarafından ‘veri odaklı pazarlama ve sadakat platformu’ olarak geliştirilip hayata geçirildi. İlgi alanlarına göre şekillenen en güncel trendlerden beslenen ZUBİZU, içinde mobil ödeme, restoran ve otel rezervasyonu, bilet satın alma gibi fonksiyonları da barındıran yeni nesil bir mobil uygulama. Türkiye’nin önde gelen markalarından oluşan 575’ten fazla markada 4 milyona yakın üyesine ayrıcalıklar sunan ZUBİZU, Ağustos 2020’de bilgi teknolojileri alanında hizmet veren Doğuş Teknoloji ile ödeme sistemleri ve finansal teknolojiler konusunda güçlü deneyime sahip olan DgPays’in ortak olmasıyla, üyelerine sunduğu hizmet ağını daha da genişletti. ZUBİZU, iş ortaklarına pazarlama, danışmanlık, reklam, organizasyon, etkinlik, yazılım ve teknoloji alanlarında verdiği hizmetlerin yanı sıra müşterilerine kişiye özel, hayatlarını kolaylaştıran deneyimler yoluyla çeşitli ayrıcalıklar sunuyor.