CHP’nin SADAT gerçeği!

Gazeteci Fatih Altaylı, SADAT ile ilgili garip ve o kadar ilginç bir yazı kaleme aldı. SADAT ile ilgili güya gerçeği Altaylı, CHP içerisinde aramış. Diyor ki, “Peki Kılıçdaroğlu niye aniden buraya bir baskın düzenlemeye karar verdi? Bu sorunun yanıtını CHP içinde aradım.”

İddia var kanıt yok! İddia sahibinin ispat zorunluluğu yok mu?

Altaylı aynı yazısında SADAT’ın Batıdaki örneklerinin benzeri olduğunu söylüyor, oysa SADAT’ın muharip unsuru yok. Benzer değiller yani. SADAT resmi internet sitesinde askeri alanlarda eğitim ve danışmanlık verildiğini beyan ediyor.

İddialar ile kampanya yapmak, özel şirket basmak kimin işine yarar?!

ABD ve İsrail’in özellikle rahatsızlık duyduğu SADAT’a saldırmak kolay!

Fatih Altaylı’nın CHP’nin içinden araştırdığı SADAT gerçeği şöyleymiş, “Anlatılanlar ilginç.

Kılıçdaroğlu’nun SADAT’ı gündeme getirmesinin ve buraya gitmesinin nedeni, seçimle daha doğrusu seçim güvenliği ile ilgili bir süreden beri konuşulan bazı senaryolar.

Bu senaryolardan en tehlikeli olan ve CHP’yi alarma geçirip bu hamleyi yapmaya yönelten ise şu:

Erken veya zamanında seçim akşamı Yüksek Seçim Kurulu’ndan veri akışı engellenecek. Sonra AK Parti lehine veriler kanalara iletilecek ve gece erken saatlerde iktidarın seçimi kazandığına dair TRT ve hükümete yakın kanallardan yayın yapılmaya başlanacak. Aynı anda sokaklarda SADAT kontrolündeki gruplar kutlamaya yapmaya başlayacak. O andan itibaren hiç kimse aksini iddia eden bir tutum takınamayacak, bir anlamda atı alan Üsküdar’ı geçecek.”

Fatih Altaylı, CHP’nin içinden bunları yazmış.

Belge ve bilgi yok? Ama CHP’nin içi var, yetinin diyor!

Fatih Altaylı, belliki SADAT ile yakından ilgileniyor. Daha doğrusu SADAT aleyhine kamuoyu oluşturulması noktasında cevval davranıyor!

Ali Babacan, SADAT ile ilgili soruya ‘AK Parti’deki son dönemine ilişkin “başımıza bir iş gelmeden” tabirini kullanmış.

“SADAT açıkçası benim iyi bildiğim bir kurum değil. Yani kuruluşu zaten 2012 diye biliyorum. Benim zaten kopuş sürecim…”

2012 kopuş süreciymiş, ama nedense yıllarca kopamamış?!

Örneğin FETÖ kalkışması sırasında neden Ak Parti’de göreve devam etmiş!

Bir okur, meselenin SADAT değil, şeffaflık olduğunu söylemiş. Wagner, Black Water özel orduları olan askeri birlikler. İlki Rus, ikincisi ABD patentli. SADAT’ın kapalı olduğunu veya şeffaf olmadığını iddia ederken, dünyadaki 70 özel askeri örgütün ne yaptığını biliyor muyuz?

ABD, Rusya, İngiltere, Almanya veya başka ülkelere ait olan, karanlık yönleriyle ün yapan, aynı zamanda sahada kan döken, askeri unsurlara sahip özel askeri şirketleri ağıza almazken, 20’nin üzerinde İslam ülkesine teknik ve eğitim alanında destek veren SADAT’ı kim adına karalayacağız?