Cem Yılmaz da Matthew McConaughey de Burada! FilmBox+’tan, Haziran’a Özel Yaz Filmleri Seçkisi

Sinema Haber Girişi : 31 Mayıs 2022 16:39
6 kıtada, 69 ülkede milyonlarca kişiye hizmet veren SPI International?ın, FilmBox+ streaming platformu, hepimizin özlemle beklediği yazı, Haziran ayına özel bir yaz filmleri seçkisiyle karşılıyor.

Uluslararası medya kuruluşu SPI International’ın, yeni ve gelişmiş özelliklere sahip izleyici odaklı yeni nesil streaming platformu FilmBox+, tercihi yayın akışının keyfini çıkarmak ya da seç-izle seçeneğinin sunduğu esneklikten faydalanmak olan kullanıcılarına, farklı tercihlere hitap eden bir çözüm sunuyor.

Kullanıcısına internet bağlantısının olduğu her yerde, dilediği içeriği dilediği cihazdan kesintisiz izleme olanağı sunan ve “seç-izle” seçeneklerinin yanı sıra sürekli yayın yapan FilmBox kanalıyla da dikkat çeken FilmBox+, tematik film seçkileriyle izleyicilerin hayatını renklendiriyor.

Özlemle beklediğimiz yazın gelişini müjdeleyen Haziran ayında FilmBox+, birbirinden güzel yaz filmlerinden oluşan özel bir seçki sunuyor. FilmBox+ yaz filmleri seçkisi, Ege kıyılarından Endonezya ormanlarına, Japonya’dan Los Angeles’e, İspanya’dan zenginlerin yazlığı olarak bilinen Hampton’a adı yazla bütünleşmiş muhteşem mekanlarda geçen birbirinden güzel filmlerden oluşuyor.

 

İftarlık Gazoz 

5. sınıfı bitirir bitirmez yaz tatilini iyi değerlendirmek için ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyleyen ve ailesinden zorlukla izin alan Adem, Cibar Kemal'in çırağı olarak çalışmaya başlar. Ramazan ayının ilk günlerinde Adem, camide hocanın vaazından etkilenir ve oruç tutmaya karar verir. Küçük yaşta olduğu için ailesi bu duruma izin vermez, o da ailesinden gizli oruç tutmaya başlar. Ege'nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak Adem'i çok yormuştur. Susuzluk ve açlık yüzünden seraplar görmeye başlar ve kendini bir maceranın içinde bulur.

 

Erken Gelen Yaz (Early Summer)

Noriko, geniş bir aile ve pek çok arkadaşa sahip genç bir kadındır. Çok mutlu görünmektedir ancak etrafındakiler 28 yaşına gelmesine rağmen halen evlenmemiş olması konusunda endişelidirler. Film, hikayeleri ayrı evrenlerde yer alan, aktris Setsuko Hara'nın savaş sonrası Japonya'da Noriko adında bekar bir kadını canlandırdığı, tematik bir üçlemenin bir parçası.

 

Yaz Şarabı (The Wine of Summer)

James, çocukluk hayali olan oyunculuğun peşinden gitmek için hukuk fakültesini bırakan genç bir adamdır. Oyunculuk eğitimi almaya başlayan James, aynı zamanda tiyatro oyunlarında rol alır. James, kız arkadaşı ile ayrıldıktan sonra oyun yazarı bulmak için İspanya’yı dolaşmaya başlar. Bu sırada yolu birbirinin tanımayan beş kişi ile kesişir. James, yeni tanıştığı insanlar sayesinde hayata dair birçok şey öğrenir.

 

Fener Bekçileri (The Lightkeepers) 

Bir fener bekçisi çok önceden karısını bırakmış ve gitmiştir. Bu gitmeden sonra zaman geçtikçe bütün kadınlara nefret ile bakmaya başlar. Bir genç günün birinde fenerde işe başlamak üzere gelmiş ve çok zengin birinin oğlu olduğunu gizlemiştir. Bu bekçi ile bir arada hayatlarını sürdürmeye başlamışlardır. Bekçinin bırakıp gittiği karısı da çalıştıkları fenere yakın bir yerde oturmaya başlamış ve bir de kadın misafiri onunla birliktedir. Bu misafir günün birinde asistana aşık olmuş ve bir çok şey ortaya çıkmıştır.

 

Yaz Kızları (Girls of Summer) 

“Ligdeki en iyi softball oyuncusu olan”, ve ligi bir mankenler takımıyla bile kazanabileceği konusunda en iyi arkadaşı ile iddiaya giren Jake McBride’ın hikayesi. Jake ve manken kuzeni Holly, birlikte şımartılmış prenseslerden oluşan bir atlet grubunu kurar ve onları sorunsuz işleyen bir softball oynama makinesine dönüştürmeye çalışır.

 

Hazine Efsanesi (Treasure Hunt: Tillamook Gold) 

Julie 14 yaşında yalnız bir kızdır. Yazar babası Los Angeles’ta işini kaybedince küçük bir sahil kasabasına taşınırlar. Aile, yeni hayatlarına alışmakta zorluk çeker.

 

Hampton’da Son Yaz (Last Summer in the Hamptons)

Her biri farklı alanlarda boy gösteren tiyatrocu geniş bir ailenin tüm üyelerinin toplanıp, yaz tatillerinin son hafta sonunu bir arada geçirmelerinin hikayesi…

 

Palos Verdes (The Tribes Of Palos Verdes)

Michigan doğumlu gençler Medina ve Jim, ebeveynleri ile birlikte Palos Verdes’e taşınır. Evin annesi Sandy, yeni hayatına alışmakta zorluk çekse de kocası Phil hayatından memnundur. Medina yeni okulunda kendisini yalnız ve dışlanmış hisseder. Karizmatik kardeşi Jim ise hiç çaba sarf etmeden popüler olur. Yaşadığı sıkıntılı süreci ardında bırakmak isteyen Medina sörf yapmaya başlar. Ancak genç kız kıyı şeridini kendi mülkleri olarak gören sert sahil çocuklarıyla paylaşmak zorunda kalır.

 

İki Eli Kanda (Hell or High Water)

Toby Howard ve hapisten çıkmış kardeşi Tanner, Texas'ın batısında bir dizi banka soygununa imza atar. Amaçları, kısa sıra önce hayatını kaybetmiş annelerinin ters ipotekle sattığı çiftliğin borçlarını vergileriyle birlikte ödeyerek evin bankaya devredilmesini engellemektir. Nitekim çiftliğin bahçesinde petrol olduğu ortaya çıkmıştır. Borcu tamamen kapatmaları için daha soymaları gereken bankalar bulunmaktadır. Ancak emekliliğine az zaman kalmış polis memuru Marcus Hamilton ve mesai arkadaşı Alberto Parker, soyguncuların peşini bırakmayacaktır.

 

Altın (Gold)

Hayatı boyunca şansı yüzüne gülmeyen Kenny, altın bulmak için sürekli keşiflerde bulunan bir adamdır. Jeolog uzman ile bu konuda yolları kesişir ve birlikte Endonezya'nın ormanlarına araştırmaya yapmaya giderler. Rakipleri kurumsal, büyük şirketlerdir. Rakiplerden sıyrılıp hazineyi daha önce bulmaları gerekmektedir. 

 

Bilgi için: 

Tuğba Balıkçıoğlu / PRactice Communication Management

tugba@practicecomm.com  

 

SPI International Hakkında 

SPI International, 6 kıtada 42 televizyon kanalı ve dijital servisleriyle faaliyet gösteren 90 milyon aboneye sahip global bir medya şirketidir. 

 28 yıl önce kurulan SPI, TV ve yayıncılık endüstrisinde çok güçlü bir deneyime sahiptir. Şirket, Polonya, Çekya, Romanya, Sırbistan, Hollanda ve Rusya gibi önemli Avrupa pazarları başta olmak üzere, Doğu ve Orta Avrupa, Batı Avrupa, BDT ve Eski-Yugoslavya bölgelerinde çeşitli ücretli ve ücretsiz TV kanallarının operatörlüğünü üstlenmektedir. Faaliyet gösterdiği ülkelerde lider film tedarikçileri olan SPI’ın, film servislerinde amiral markası FilmBox’tur. SPI Group, FilmBox, Film1, Kino Polska, Stopklatka, Dizi gibi izleyicilerin evlerinde aşina oldukları köklü markaları ve farklı tematik kanalların yanı sıra dijital yayın servislerini de bünyesinde birleştirmektedir. 

 SPI aynı zamanda dünya genelinde 4K/Ultra HD içeriğin de en büyük toplayıcılarından biri konumunda yer almaktadır. İnternete bağlanabilen herhangi bir cihaz ile büyük global medya sağlayıcılar ve yerel OTT sağlayıcılar üzerinden abonelerine 4K/UHD programları da dahil olmak üzere TV kanalları ve tüm film arşivine ulaşma imkanı sağlamaktadır. Yakın zamanda Hollanda’nın en büyük premium film servislerinden Film1’ın 4 kanalını ve dijital servislerini de portföyüne ekleyen SPI, büyüme ivmesini tüm hızıyla sürdürmektedir. 

 SPI markaları, operatör iş birlikleri, platform ortaklıkları ve şirketin kendi dijital ürünleriyle dünya genelinde milyonlarca eve ulaşmaktadır. Dünya çapında 700’den fazla operatörle iş birliği bulunan SPI, gelişmiş teknolojisi sayesinde abonelerinde düzenli yayınlarına ve seç-izle içeriklerine ulaşma imkanı sunmaktadır ve bunun yanı sıra SPI’ın, FilmBox+ servisi de bir milyonun üzerinde aboneye sahiptir. Şirketin yakın dönemde lansmanını gerçekleştirdiği dijital kanalı ‘Dizi’ en iyi Türk dizilerinin dünya genelinde izleyicilerle buluşmasına önderlik etmektedir. Bunun yanı sıra SPI Hollanda’da, dört düzenli yayın kanalı ve seç-izle servisi de dahil olmak üzere Film 1 premium film servislerinin de marka hakkının sahibidir.

Dünya lideri film tedarikçisi ve televizyon programcısı kimliği ile 25 yılı aşkın bir süredir uluslararası pazarda itibar sahibi olan SPI International, büyük lisans tedarikçileri iş birliğiyle yüksek talepli ilgi çekici içerikler sağlar.