BU SUYU İÇİRİYORLAR

Erzurum Düzenleme Tarihi : 24 Ağustos 2020 00:37 Haber Girişi : 24 Ağustos 2020 00:56
Erzurum İli Tortum ilçesi Dikmen mahallesinde gelen musluk suyu görüntüleri yaşanan durumu gözler önüne serdi.

Bize ulaşan görüntülere bir yenisi daha eklendi. Erzurum İli Tortum ilçesi Dikmen mahallesinde gelen musluk suyu görüntüleri yaşanan durumu gözler önüne serdi.
    
Bu zamana kadar evlerden akan çeşme sularının kirli olmasıyla ilgili haberler almıştık ama bu sefer whatsapp ihbar hattımıza Erzurum ili Tortum ilçesi Dikmen mahallesinden gelen görüntü pes dedirtiyor. Tesisat temiz ama  akan su inanılmaz derecede kirli. 

Bu sorunu uzun zamandır yaşayan mahalle sakinleri sorunlarına çözüm bulunmasını istediklerini ve bu nedenle görüntüyü gönderdiklerini söylüyor. Bu zamana kadar Erzurum 'da kirli su konusunda yapılan haberlerin üzerine bu görüntülerin de gelmesi yaşanan sorunun boyutunu gözler önüne seriyor.

Yetkililerin Dikmen mahallesin de içilen suyun içinde bulunanlarla ilgili nasıl bir çalışma yapacakları ise şimdiden merak edilen konuların başında yer alıyor. Yaşanan su sorunu nedeniyle Dikmen'li vatandaşlar  su içemiyor fakat faturalarını gününde ödüyorlar. Bir an önce medyada boy  gösteren Tortum Belediye başkanı yada yetkililer kim ise göreve davet ediyoruz.

Haber/erzurumpolitik.com

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.