Bitay Blockchain Economy İstanbul Summit’e sponsor oldu

Genel Haber Girişi : 01 Ağustos 2022 19:16
Türkiye?nin global borsası Bitay, İstanbul?da düzenlenen Blockchain Economy Summit?e katıldı. Etkinlik kapsamında "Türkiye'de Kripto Para Kullanıcılarının Sayısındaki Artış - İstatistikler Gerçekleri Yansıtıyor mu?" başlıklı panele katılarak kripto varlık

Türkiye’nin global borsası Bitay, finansın geleceğini yeniden tanımlamak için kripto para endüstrisinin kilit oyuncularını ve uzmanlarını bir araya getiren Blockchain Economy Summit'e katıldı. Avrasya'nın bugüne kadarki en büyük blockchain etkinliği olan etkinlik 27-28 Temmuz 2022 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Etkinlik iki gün boyunca dünyanın önde gelen kriptopara şirketleri ve blockchain girişimcilerini bir araya getirdi. Blockchain Economy İstanbul Summit’e 50'yi aşkın ülkeden blockchain ve kriptopara girişimcileri, yatırımcılar ve uzmanlar katıldı. 

Etkinlikte "Türkiye'de Kripto Para Kullanıcılarının Sayısındaki Artış - İstatistikler Gerçekleri Yansıtıyor mu?" başlıklı panelde yer aldı. Katılımcıların büyük ilgiyle izlediği panelde konuşmacılar enflasyon, kripto para verileri ve son fiyatlamalar hakkında görüşlerini belirtirken, kripto para sektörünün Türkiye’deki güncel görünümünü de değerlendirdi. 

Blockchain Economy Summit'te ayrıca stant açan ve misafirlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Bitay, 2 gün boyunca sektörel değerlendirmelerde bulunarak, global iş ortakları ile tanışarak önemli iş birliklerinde bulundu.

 

Bitay Hakkında

Türkiye’nin global kripto para borsası Bitay, gelişmiş dijital para alım ve satım işlemlerinin yapılmasını sağlayan ileri düzey trade sistemini hem web hem de mobil uygulama olarak sunan borsadır. Türkiye'deki en yüksek ürün çeşitliliğine ve piyasa hacim derinliğine sahip olan Bitay’ın altyapısı; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Desteği ile Teknopark’ta araştırma-geliştirme projesi olarak geliştirilmiştir. 

BITAY Coin 

Bitay tarafından geliştirilen ve Türkiye’den globale açılmış ilk yerel coin unvanına sahip BITAY Coin kripto para birimlerinin düşüşte olduğu bir dönemde  yükselen tek kripto para birimi olarak 2022’nin 1. çeyreğinde kripto para borsalarındaki yerini aldı.