Güncel Düzenleme Tarihi : 18 Temmuz 2020 02:41 Haber Girişi : 18 Temmuz 2020 02:42

​Bilgen: “İktidara oy verenler de umutsuz”

Katıldığı ?Ümit Zileli ile Ses Ver Türkiye? programında konuşan iş insanı Kazım Bilgen ?AKP ve MHP seçmeninin yaklaşık %15?i çok daha kötü durumdayız diyor yani lafla peynir gemisi yürümüyor? dedi.

Bilgen: "İktidara oy verenler de umutsuz" - Genel - Karaman haber ...

Katıldığı ‘Ümit Zileli ile Ses Ver Türkiye’ programında konuşan iş insanı Kazım Bilgen “AKP ve MHP seçmeninin yaklaşık %15’i çok daha kötü durumdayız diyor yani lafla peynir gemisi yürümüyor” dedi.

İstanbul Ekonomi Araştırma’nın yayınladığı raporu değerlendiren ve gazeteci yazar Ümit Zileli’nin sorularını yanıtlayan Kazım Bilgen şunları söyledi:

“8 alanda 10 yıl öncesine göre ne durumdayız diye halka sorulmuş. Sonuçlar çok ilginç. Adalet ve yargıda % 42,4, sağlıkta % 28,1, ekonomide % 48,2, insan haklarında % 40, 1, dış politika’da % 34, 1, geçim rahatlığında % 49,1, eğitimde % 42,6, demokraside % 38,4 oranında çok daha kötüye gittiğimizi söylemiş halkımız.

AKP ve MHP seçmeninin %15’i vehameti görmüş

Ancak ilginç tarafı, durumun kötü olduğunu görmemize ve söylememize rağmen AKP ve MHP seçmeninin yaklaşık %15’i bu başlıkların neredeyse tamamına çok daha kötü durumdayız demiş. Yani artık bu partilere gönül verenler de vehameti dillendirmekten çekinmiyorlar.

Lafla peynir gemisi yürümüyor

Ülkeyi yönetenler eridiklerinin farkında. Bu yüzden sürekli gündemi değiştirmek için çaba gösteriyorlar fakat biliyorlar ki lafla peynir gemisi yürümüyor. Ben halk ekonomisti olarak bir şeyler anlatıyorum ama ülke her alanda batma noktasına geldi. Üretime dayalı ekonomi politikalarını hayata geçirmedikçe emin olun gemiyi önce bu işi yönetemeyenler terk edecek.”

Katıldığı ‘Ümit Zileli ile Ses Ver Türkiye’ programında konuşan iş insanı Kazım Bilgen “AKP ve MHP seçmeninin yaklaşık %15’i çok daha kötü durumdayız diyor yani lafla peynir gemisi yürümüyor” dedi

Adalet ve yargıda % 42,4, sağlıkta % 28,1, ekonomide % 48,2, insan haklarında % 40, 1, dış politika’da % 34, 1, geçim rahatlığında % 49,1, eğitimde % 42,6, demokraside % 38,4 oranında çok daha kötüye gittiğimizi söylemiş halkımız.

AKP ve MHP seçmeninin yaklaşık %15’i bu başlıkların neredeyse tamamına çok daha kötü durumdayız demiş.

Gündemi değiştirmek için çaba gösteriyorlar fakat biliyorlar ki lafla peynir gemisi yürümüyor.

Üretime dayalı ekonomi politikalarını hayata geçirmedikçe emin olun gemiyi önce bu işi yönetemeyenler terk edecek.