Erzurum Haber Girişi : 12 Mayıs 2023 20:56

BBP' Halkla Buluştu !

Büyük Birlik Partisi Erzurum Milletvekili Adayları, Cumhuriyet Caddesi?nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Cuma Namazı çıkışı Türk Bayraklarının gölgesine yürüyen adaylar, İl Başkanı Ahmet Eşref Yılmaz ile birlikte Pazar günü Anneler Günü olması dolayısıyla bayanlara karanfil dağıttı.Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Ahmet Eşref Yılmaz ile partinin Erzurum 28. Dönem Milletvekili Adayları Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, İbrahim Kınık, Erdem Alkuş, Permin Şenol Kara, Yunus Buğra Erdoğan ve Yakup Demir, Erzurum’da halkla buluştu.

Cuma Namazı’ndan sonra Ulu Camii önünde ellerinde karanfillerle bir araya gelen milletvekili adayları, İl Başkanı Yılmaz ile birlikte Havuzbaşı Kent Meydanı’na kadar yürüyüş yaptı. Esnafla ve vatandaşla kucaklaşan BBP’liler, seçime bir kala halkla bir araya gelip sorunlarını dinledi. Pazar günü Anneler Günü olması nedeniyle kadınlara karanfil dağıtan siyasileri, dev Türk Bayrağı ile Büyük Birlik Partisi’nin bayrağını taşıyan gençler takip etti.

Yazıcıoğlu göndermesi

Havuzbaşı Kent Meydanı’nda son bulan yürüyüşün ardından konuşan Büyük Birlik Partisi Erzurum İl Başkanı Ahmet Eşref Yılmaz, “Liderlerin ve onların metotlarına kanmayın. Sel gider kumu kalır. Seçimler bitecek, bu seçim de bitecek. Ama bizler akraba, komşu, hemşeri olarak kalmaya devam edeceğiz. Siyaset elbette doğru bir şeyleri yapma adına konuşma yeridir, talep yeridir ama siyasetçiler dâhil birbirlerinin yüzüne bir sonraki sokakta, bir arka sokakta, bir diğer mahallede bakacak, ellerini sıkacak şekilde birbirlerine nezaket göstermelidir. ‘Nezaket mesafesini bırakmalıdırlar’ demişti şehit başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu. Biz de onun bize öğrettiği bu siyasi anlayışla, bu şiarla siyasetimizi yapıyor. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin önce devletimiz sonra milletimiz için sonrasında bizler için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Her birinize teşekkür ederim” dedi.