Başkan Karadaş'dan kurban bayramı mesajı

Erzurum Haber Girişi : 19 Temmuz 2021 20:48
ReklamDiyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Diva-Sen) Erzurum İl Başkanı Yusuf Karadaş, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayınlayarak, Erzurumluların ve Türk- İslam aleminin bayramını tebrik etti.

Başkan Karadaş, mesajında şunları kaydetti:
“İslam’ın bir vecibesi olan kurban kesme vazifemizi yerine getireceğimiz mübarek Kurban Bayramı’nı idrak ediyor olmanın manevi hazzını yaşamaktayız.
Bayramlar, karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, küskünlükleri unutturup barıştıran, milli birlik ve beraberliği, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren özel günlerdir.
Yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği Kurban Bayramında ''Komşusu aç iken, tok olan bizden değildir'' anlayışı içinde paylaşacağımız kurbanlar ve yapacağımız yardımlar ile ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz.
Ayrıca gündelik hayatın yoğunluğu içinde vakit ayırmakta belki zorlandığımız yakınlarımıza yapacağımız ziyaretler ile bayram sevincimizi yaşarken, akrabalık ve dostluk bağlarımızı da güçlendireceğiz.
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir salgınla mücadele süreci geçirdik.Sevdiklerimizle bir araya gelemediğimiz bayramların aksine inşallah bu bayramda onların yanı başında olmanın da sevincini yaşayacağız.Bizleri derinden etkileyen o günlere geri dönmemek için bayram ziyaretlerimizde maske mesafe ve hijyen konusuna dikkat etmeliyiz.
Bu duygularla,  Kurban Bayramı’nın, ülkemize ve tüm İslam âlemine huzur ve barış getirmesi temennisiyle, bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anar, herkese sevdikleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini diler, selam ve saygılarımı sunarım.''