Erzurum Haber Girişi : 15 Eylül 2023 21:34

Atatürk Üniversitesi’nde proje yönetim toplantısı

ve uluslararası düzeyde, eğitim, araştırma ve toplumsal katkı odağında çok kültürlü uluslararası bir çekim merkezi olma hedefiyle uluslararasılaşmaya büyük önem verdiğini ve dünya ölçeğinde tanınan-saygın bir “Yeni Nesil Üniversite” olmayı hedeflediğini aktaran Rektör Çomaklı: “Uluslararası standartlardaki eğitim programları, güçlü akademik kadrosu ve donanımlı altyapısıyla bilim dünyasına örnek olacak araştırmalara ve çalışmalara imza atan Üniversitemiz “Hayatın Hizmetinde Hep İleriye” misyonu ve “Adı Gibi Öncü” mottosuyla çalışmalarını sürdürmektedir” dedi.

 

 

Rektör Çomaklı: “Seçkin Akademisyen ve Araştırmacıları Üniversitemize Çekmek İçin Faaliyetlerimiz Başarıyla Sürüyor”

 

 

Üniversitemizin Erasmus+ programı başta olmak üzere değişim programlarını etkin kullanmaya ve aynı zamanda bulunduğu coğrafya ülkeleri üzerinde uluslararası ölçekte yeni iş birlikleri geliştirmeye büyük önem verdiklerini belirten Çomaklı: “Bu kapsamda; eğitim programları, ikili anlaşmalar ve çeşitli etkinlikler vasıtasıyla, öğrencilerin, öğretim üyelerinin ve idari personelin uluslararasılaşmasına katkı sağlamak ve alanında tanınırlığı yüksek, seçkin yabancı akademisyen ve araştırmacıların üniversitemize çekilmesine platform oluşturma faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir. Üniversitemiz ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarında 92 farklı ülkeden 9000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Hali hazırda, Dünya ölçeğinde 60 ülkede 300’den fazla yükseköğretim kurumuyla ikili iş birliğimiz bulunmaktadır. Üniversitemiz, birçok farklı alanda dünyada ilk 500’de yer almaktadır” diye konuştu.

 

 

Programa il dışından dahil olan katılımcılara Erzurum’un kadim tarihi ve eşsiz kültüründen de bahseden Rektör Çomaklı, böylesine önemli bir şehirde konumlanan Atatürk Üniversitesinin yükselişinin devam ettiğini dile getirerek toplantının hayırlı sonuçlar getirmesini diledi.

 

 

Toplantı, çeşitli sunumların yapılması ve program çıktılarının değerlendirilmesinin ardından sona erdi